Wszechstronne rozwiązanie na każdą ścianę w pomieszczeniu – półka wisząca

Prawie żadne gospodarstwo domowe nie może obejść się bez praktycznych półek ściennych. W salonie meble ten najczęściej wykorzystywane są do celów dekoracyjnych, a w kuchni jako miejsce do przechowywania pojemniczków z przyprawami. Półka wisząca swoją rolę może spełniać także w łazience jako przestrzeń na produkty pielęgnacyjne oraz w pokoju dziecięcym służąc jako półka na książki lub zabawki. Ten praktyczny mebel może dopełnić aranżację również w jadalni, sypialni, przedpokoju czy też domowym biurze. W internetowym sklepie meblowy BOOMI znajdziesz duży wybór niedrogich półek wiszących o różnych rozmiarach i nietypowych designach.

Półka wisząca jako dekoracyjny element przyciągający wzrok

Półki ścienne nadają każdemu pomieszczeniu indywidualny wygląd. Jeśli mieszkasz w swoim domu od dłuższego czasu i chcesz wprowadzić do wnętrza trochę świeżości, powinieneś zdecydować się na półkę wiszącą. Mebel ten z pewnością odświeży pomieszczenie i da mu „nowe życie”. Dodatkowo, dzięki półce wiszącej stworzysz ciekawą i przyciągającą wzrok dekorację ścienną. Bryłki te, poprzez łączenie ich w różne konstrukcje, dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Mogą wisieć osobno lub być połączone w jedną całość. Półki wiszące są zazwyczaj niewielkich rozmiarów, a to sprawia, że zmieszczą się one praktycznie w każdym kącie. Są również świetne do wypełnienia wnęk w pomieszczeniu. Meble te poprzez dowolne regulowanie ich wysokości oraz modułowe ustawienie  pozwolą wykorzystać każdy centymetr ściany. Idealnie sprawdzą się jako ekspozytory na różne ozdoby lub ramki ze zdjęciami.

Jak wykorzystać półki wiszące w pomieszczeniach?

Salon to tylko jedno z wielu pomieszczeń, w których zamontować możesz półkę wiszącą. Mebel ten sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, jeśli umiejętnie się z niego korzysta:

  • W sypialni możesz przymocować wąską półkę wiszącą nad wezgłowiem: pamiętaj jednak, żeby blat półki był wystarczająco wysoko, aby nie uderzyć się w głowę, podczas siadania na łóżku! Bryłka wisząca na ścianie będzie idealną alternatywą szafki nocnej. Na blacie półki znaleźć się może budzik, lampka nocna, książki do ​​czytania i wszystkie inne przedmioty, które chcesz mieć pod ręką. Zaleta: jeśli podczas snu kręcisz się i obracasz, nie ma ryzyka zrzucenia czegoś ze stolika nocnego. 
  • Półka ścienna w łazience to klasyczny element wyposażenia, który pozwoli na przechowywanie produktów pielęgnacyjnych, takich jak szampon i żel pod prysznic. Mebel ten, umieszczony w pobliżu wanny, ułatwi dostęp do tych produktów i sprawi, że będą one w zasięgu ręki. W małej łazience półki wiszące są lepszą alternatywą dla szafki łazienkowej, która często sprawia, że ​​pomieszczenie wydaje się jeszcze mniejsze. Blat półki doskonale sprawdzi się jako miejsce na ręczniki, suszarkę do włosów, kosmetyki i wiele więcej.
  • Dzieci uwielbiają mieć stały dostęp do swoich zabawek i pluszaków. Jakie meble będą bardziej  odpowiednie niż półki ścienne wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego? Pamiętaj jednak, aby dokładnie przykręcić półkę, gdyż może ona oderwać się od ściany, jeśli dziecko gwałtownie ją złapie.
  • W kuchni półka ścienna idealnie nadaje się do przechowywania stale potrzebnych przedmiotów, takich jak solniczka i pieprzniczka, filtry do kawy, kubki, książki kucharskie, pojemniczki z przyprawami i inne. Można ją również wykorzystać do celów dekoracyjnych: położyć na niej elegancki zestaw butelek octu i/lub oleju, lub upiększyć kuchnię stawiając na półce doniczki ze świeżymi, pachnącymi ziołami.
  • W przedpokoju półka wisząca to idealne miejsce do przechowywania drobnych przedmiotów, takich jak kluczyki do samochodu, parasole, szaliki i rękawiczki. Mebel ten najlepiej umieścić pod lustrem, w którym sprawdzasz swój wygląd. Takie rozwiązanie da gwarancję, że nie zapomnisz niczego przed wyjściem z domu.

W gabinecie lub biurze domowym półka wisząca najlepiej sprawdzi się nad biurkiem. Na blacie bryłki umieść rzeczy, których regularnie potrzebujesz w pracy, na przykład słowniki, dokumenty, segregatory, encyklopedie lub literaturę specjalistyczną. Jeśli postawisz na półce kolorowe kwiaty w wazonie, rozjaśnisz miejsce pracy.