Półka wisząca — Twoja stylowa przestrzeń do przechowywania

Półki wiszące są praktycznym meblem, pasującym przeważnie do każdego pomieszczenia. Czy to w salonie, pokoju młodzieżowym, jadalni, gabinecie czy w kuchni- oferują miejsce do przechowywania, wprowadzają porządek i jednocześnie stanowią ciekawy element dekoracyjny. Półki ścienne stały się wielofunkcyjnymi meblami, na których eksponowane są nie tylko książki, ale także wazony, figurki, ramki ze zdjęciami czy też pamiątki z wakacji. Młodzież bardzo często wykorzystuje bryłki te, jako przestrzeń na zabawki i przedmioty dekoracyjne. W kuchni natomiast świetnie sprawdzają się jako miejsce na pojemniczki z przyprawami lub świeże zioła w doniczkach. Meble te doskonale zaaranżują także łazienkę i przedpokój.

Wybierz wystarczającą ilość miejsca do przechowywania

Wzory półek wiszących są bardzo zróżnicowane. Meble te idealnie nadają się do umieszczania na nich elementów dekoracyjnych, takich jak drobne rośliny czy pamiątki. Ponieważ tylko odpowiednia dekoracja zapewni, że ​​we własnych czterech ścianach poczujesz się naprawdę jak w domu, powinieneś zdecydować się właśnie na ten mebel! Nic tak nie podkreśli wizualnych walorów Twojego mieszkania jak zaaranżowana w ciekawy sposób półka ścienna! Przed jej zakupem zastanów się jednak, ile miejsca do przechowywania potrzebujesz, a następnie wybierz odpowiedni model z szerokiej oferty dostępnej na rynku. 

Jeśli Twój dom urządzony jest w stylu nowoczesnym, świetnie sprawdzą się półki ścienne, które wydają się unosić w powietrzu. Jeśli natomiast potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania, możesz zdecydować się na półkę wiszącą składającą się na przykład z dwóch elementów.
Aby chronić swoje przedmioty od kurzu, wybierz półkę wiszącą, która wyposażona jest w przestrzenie zamykane frontem lub szuflady. Dzięki temu przedmioty znajdujące się w środku nie będą się brudziły.

Znajdź odpowiedni styl

Aby Twoje mieszkanie prezentowało się w jak najlepszym świetle, półki ścienne powinny pasować stylistycznie do pozostałej aranżacji. Decydującą rolę odgrywa tutaj materiał i kolor. Półki ścienne w drewnianym deseniu emanują przyziemną atmosferą i dobrze komponują się z książkami lub małymi roślinami. Półka ścienna wykonana z metalu doskonale nadaje się do wnętrza w stylu loftowym. Modele o betonowym wyglądzie pasują zarówno do prostych, jak i nowoczesnych przestrzeni mieszkalnych. To, czy półka wisząca ma być szara, biała, czy w innym kolorze, zależy już tylko od Ciebie oraz Twoich upodobań.  Szary kolor wygląda neutralnie i pasuje do wszelkiego rodzaju przedmiotów. Na białych półkach wiszących świetnie zaprezentują się złote lub drewniane ramki na zdjęcia. Półki w jasnych kolorach, takich jak niebieski lub zielony, doskonale wyeksponują cenne przedmioty.