Starostwo Powiatowe w Górze Starostwo Powiatowe w Górze Starostwo Powiatowe w Górze Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
Strona główna witryny internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze Zawsze aktualne informacje z życia komendy
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
KW PSP Wrocław
Informacje o komendzie
Sylwetki pracowników KP PSP W Górze
Informacje o Komendzie i Powiecie
Obowiązujące akty prawne KP PSP w Górze
Statystyka
Statystyka tygodniowa działań ratowniczo-gaśniczych
Statystyka kwartalna działań ratowniczo-gaśniczych
Statystyka roczna działań ratowniczo-gaśniczych
Galeria
Zdjęcia i artykuły ze zdarzeń
Zdjęcia i artykuły z ważnych wydarzeń
Zdjęcia i artykuły z ćwiczeń
Zdjęcia i artykuły z wydarzeń sportowych
Co zrobić gdy będziesz świadkiem pożaru lub innego zagrożenia
Kontakt
Linki
 
W dniu 30 grudnia 2010 r. na zaopatrzenie emerytalne odszedł st. ogn. Sławomir Smugowski, który przez wiele lat piastował stanowisko kwatermistrza w naszej komendzie. Służbę rozpoczął w 1986 r. w Komendzie Rejonowej w Rawiczu zajmując stanowisko instruktora ds. kwatermistrzostwa, następnie technika ds. kwatermistrzowskich. W Komendzie Powiatowej PSP w Górze zajmował stanowisko starszego technika. Odznaczony brązową i srebrną odznaką „Zasłużony dla Ochr. P.poż.” Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Srebrnym Medalem Za długoletnią Służbę – 2009 r.
W dniu 10 września 2010 r. o godz. 11.00 w Górze przy ul. Witosa 22, odbyła się uroczystość otwarcia obiektu nowej strażnicy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze.
Relacja z działań zastępów z KP PSP w Górze w Zgorzelcu i Bogatyni od dnia 8 sierpnia br. (obszerna dokumentacja zdjęciowa)
Relacja z ćwiczeń przeprowadzonych w dniu 29 lipca 2010 r. symulujących wypadek masowy z dużą ilością poszkodowanych
Informacja o działaniach związanych z zagrożeniem powodziowym na terenie powiatu górowskiego w związku w przekroczeniem stanów alarmowych na rzece Odra i realnym wystąpieniem zagrożenia powodziowego na terenie powiatu górowskiego od dnia 19 maja 2010 r.
Wybuch gazu w bloku wielorodzinnym w Górze ul. Marii Konopnickiej, w wyniku którego obrażenia poniosła jedna osoba.
"Zasady postępowania podczas interwencji prowadzonych w związku ze zgłoszeniem wystąpienia zagrożeń od rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych" - sporządzone w dniu 10 lipca 2009 r. przez zespół powołany przez Komendanta Głównego PSP.

Czad
cichy
zabójca!

W związku z trwającym sezonem grzewczym chcemy przedstawić społeczeństwu przepisy i zasady postępowania pozwalające na uniknięcie ewentualnych pożarów spowodowanych niewłaściwym stosowaniem urządzeń grzewczych oraz zasady postępowania w przypadku  zatruć tlenkiem węgla.

 

 

 

Bezpieczeństwo podczas wakacji

   
Program ICE ( In Case of Emergency, pol. w nagłym wypadku) – to skrót informujący do kogo powinni zadzwonić ratownicy w razie nagłego wypadku.>>>