Starostwo Powiatowe w Górze Starostwo Powiatowe w Górze Starostwo Powiatowe w Górze Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
Strona główna witryny internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze Zawsze aktualne informacje z życia komendy
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
KW PSP Wrocław
Informacje o komendzie
Sylwetki pracowników KP PSP W Górze
Informacje o Komendzie i Powiecie
Obowiązujące akty prawne KP PSP w Górze
Statystyka
Statystyka tygodniowa działań ratowniczo-gaśniczych
Statystyka kwartalna działań ratowniczo-gaśniczych
Statystyka roczna działań ratowniczo-gaśniczych
Galeria
Zdjęcia i artykuły ze zdarzeń
Zdjęcia i artykuły z ważnych wydarzeń
Zdjęcia i artykuły z ćwiczeń
Zdjęcia i artykuły z wydarzeń sportowych
Co zrobić gdy będziesz świadkiem pożaru lub innego zagrożenia
Kontakt
Linki

Dziś jest

   
 
 

Liczba odwiedzin -  

 

 
 
W dniu 30 maja 2011 r. w KP PSP w Górze, przy pięknej słonecznej pogodzie, jak co roku odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Strażaka.  W uroczystości uczestniczył       st. bryg. Jerzy Łabowski - Zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu, oraz władze samorządowe.
W dniu 24 maja 2011 r. ok. godz. 430 powstał pożar  w hali produkcyjnej w Zakładzie Utylizacji, Recyklingu, Przerobu i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych i Przemysłowych ,,Chemeko-System” Sp. z o.o. w Rudnie Wielkiej.

W dniu 1 kwietnia 2011r. o grodz. 10.00 przed halą Arkadia przeprowadzono pokazy praktyczne obrazujące zachowania i standardy, jakie winny obowiązywać podczas nieszczęśliwych zdarzeń z udziałem pojazdów samochodowych. 
Organizatorami akcji byli: Komenda Powiatowa Policji w Górze, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Środowiskowy Hufiec Pracy przy współpracy z Zespołem Szkół, Starostwem ( Hala Arkadia) oraz firmą WIGMET, która dostarczyła niezbędne pojazdy do pokazu. Podczas działań użyto sprzętu hydraulicznego oraz podręcznego sprzętu burzącego, a także zestawów PSP R1.8 marca 2011 r. o godzinie 11.48 pomiędzy miejscowościami Glinka i Chróścina doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Samochód osobowy marki Renault Clio uderzył w drzewo i wewnątrz uwięziona została 21 letnia kobieta. Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego ewakuowali osobę poszkodowaną. Niestety pomimo usilnych starań lekarzy pogotowia ratunkowego kobiety nie udało się uratować. W działaniach udział brały 3 zastępu straży pożarnej, policja, pogotowie ratunkowe oraz lotnicze pogotowie ratunkowe.
W dniu 30 grudnia 2010 r. na zaopatrzenie emerytalne odszedł st. ogn. Sławomir Smugowski, który przez wiele lat piastował stanowisko kwatermistrza w naszej komendzie. Służbę rozpoczął w 1986 r. w Komendzie Rejonowej w Rawiczu zajmując stanowisko instruktora ds. kwatermistrzostwa, następnie technika ds. kwatermistrzowskich. W Komendzie Powiatowej PSP w Górze zajmował stanowisko starszego technika. Odznaczony brązową i srebrną odznaką „Zasłużony dla Ochr. P.poż.” Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Srebrnym Medalem Za długoletnią Służbę – 2009 r.
W dniu 10 września 2010 r. o godz. 11.00 w Górze przy ul. Witosa 22, odbyła się uroczystość otwarcia obiektu nowej strażnicy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze.

Relacja z działań zastępów z KP PSP w Górze w Zgorzelcu i Bogatyni od dnia 8 sierpnia br. (obszerna dokumentacja zdjęciowa)

Relacja z ćwiczeń przeprowadzonych w dniu 29 lipca 2010 r. symulujących wypadek masowy z dużą ilością poszkodowanych
Komenda Główna PSP opracowała nową formę ulotki zawierającą najistotniejsze informacje z zakresu zagrożenia przeciwpowodziowego, która została zaopiniowana przez Rządowy Zespół Reagowania Kryzysowego. Klikając w tym miejscu otworzy się ulotka "W obliczu powodzi." w wersji PDF.
Tlenek węgla potocznie zwany czadem
W związku z trwającym sezonem grzewczym chcemy przedstawić społeczeństwu przepisy i zasady postępowania pozwalające na uniknięcie ewentualnych pożarów spowodowanych niewłaściwym stosowaniem urządzeń grzewczych oraz zasady postępowania w przypadku  zatruć tlenkiem węgla.


 

 
 
PRACA W STRAŻY

Jeżeli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób zostać strażakiem i czujesz się na siłach aby spróbować.
Zapoznaj się z warunkami przyjęć do pracy w straży oraz do szkół pożarniczych

PRACA W KOMENDZIE POWIATOWEJ PSP W GÓRZE