ePUAP

ePUAP KP PSP w Górze

KPPSP w Górze: Sport

Halowa piłka nożna: awans do półfinału - 21 października 2011 r.

Po raz pierwszy w historii rozgrywek o Mistrzostwo Województwa Dolnośląskiego w Halową Piłkę Nożną dla strażaków PSP reprezentanci Komendy Powiatowej PSP w Górze awansowali do półfinałów. W ubiegły piątek tj. 21 października br. górowscy strażacy wyjechali do Strzelina na turniej ćwierćfinałowy, gdzie spotkali się z drużynami KP PSP Lubin, KP PSP Milicz oraz z gospodarzami – KP PSP Strzelin. Reprezentacje KP PSP Lubin i Milicz byli zwycięzcami swoich grup, natomiast KP PSP Góra oraz KP PSP Strzelin zajęli drugie, również premiowane awansem do dalszej części rozgrywek miejsca, w I fazie eliminacyjnej.

Tradycyjnie pierwszym etapem turnieju było losowanie kolejności rozgrywanych spotkań. Górowscy strażacy pierwszy mecz rozegrali z gospodarzami turnieju – KP PSP Strzelin. Pierwsze prowadzenie reprezentacji KP PSP w Górze zapewnił Andrzej Kauch, który rozegrał dwójkową akcję z Piotrem Bursztyńskim. Chwilę przed końcem pierwszej, dziesięciominutowej połowy meczu na 2:0 podwyższył strzelec pierwszej bramki – Andrzej Kauch. Po przerwie do głosu doszli gospodarze turnieju, którzy w krótkim czasie zaaplikowali nam dwie bramki doprowadzając do remisu. Po kilku minutach wyrównanej walki na parkiecie indywidualną akcją popisał się Krzysztof Berger dając prowadzenie górowianom 3:2. Napór, dążących do wyrównania piłkarzy-strażaków ze Strzelina, nie trwał długo, gdyż skutecznie uspokoiło ich kolejne trafienie Bergera. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 4:2.

Następny mecz został rozegrany pomiędzy reprezentacjami komend Milicza i Lubina. Pojedynek zakończył się wygraną KP PSP Milicz w stosunku 5:3.

W trzecim meczu zmierzyły się Góra i Milicz, który, przez doświadczonych graczy wszystkich drużyn, typowany był do wygrania turnieju. Kluczem mającym pozwolić nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikiem a nawet postarać się o zwycięstwo miała być solidna obrona. I to właśnie twarda defensywa oraz indywidualne „krycie” pozwoliły nam odnieść zwycięstwo. Pomimo, że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem w drugiej połowie górowianie zdobyli trzy bramki. Pierwszą, gdy graliśmy w przewadze jednego zawodnika, zdobył Krzysztof Berger. Kilka minut później w zamieszaniu podbramkowym bramkarz drużyny przeciwnej wbił piłkę do swojej siatki, co uspokoiło napiętą atmosferę na boisku. Kolejne trafienie dołożył Wojciech Skarłubowicz i mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla KP PSP w Górze. Bardzo dobry występ w tym meczu zaliczył górowski bramkarz – Jarosław Smugowski.

Czwarty mecz turnieju rozegrany został pomiędzy Strzelinem i Lubinem. Gospodarze rozgromili Lubin 6:1. W ten sposób, przed ostatnią kolejką spotkań, zrównali się punktami z Miliczem. Na czele tabeli znajdowała się KP PSP z Góry, która była już pewna awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

Rozluźnienie szyków obronnych, świadomych awansu górowian, wykorzystała reprezentacja KP PSP z Lubina. W krótkim czasie, po indywidualnych błędach naszych zawodników, wyszła na prowadzenie 2:0. Kontaktową bramkę zdobył Piotr Bursztyński, ale radość nie trwała długo, gdyż już 2 minuty później było już 3:1. Strażakom z Lubina „pomagały” słupki i poprzeczki, których było co najmniej pięć. Jednak, gdy uregulowaliśmy celowniki w przeciągu kilku minut odrobiliśmy dwubramkową stratę, a chwilę później wyszliśmy na prowadzenie po bramkach: jednej Andrzeja Kaucha i dwóch Krzysztofa Bergera. Pomimo, iż strażacy z Lubina grali o przysłowiową „pietruszkę” nie mając szans na awans, walczyli do końca i w ostatnich chwilach pojedynku zdobyli bramkę wyrównującą ustalając wynik na 4:4.

W ostatnim meczu turnieju spotkały się drużyny z Milicza i Strzelina, które miały w dorobku po 3 punkty. Zwycięzca pojedynku miał zagwarantowane drugie miejsce i awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w Halową Piłkę Nożną dla strażaków PSP. Pojedynek zakończył się pewnym zwycięstwem strażaków z Milicza, którzy nie pozostawili złudzeń gospodarzom gromiąc ich 5:0.