ePUAP KP PSP w Górze

KPPSP w Górze: Sport

Piłka siatkowa strażaków PSP - turniej ćwierćfinałowy

piłka siatkowa KP PSP w Górze 2015

W dniu 24 lutego 2015 r. w Sali sportowej Gimnazjum w Sulikowie górowscy strażacy wywalczyli awans do turnieju półfinałowego o Mistrzostwo PSP Województwa Dolnośląskiego w Piłkę Siatkową. Rozgrywki zorganizowała Komenda Powiatowa PSP w Zgorzelcu.

W turnieju oprócz drużyny gospodarzy tj. KP PSP w Zgorzelcu i KP PSP w Górze uczestniczyli strażacy z KM PSP we Wrocławiu. Przed przystąpieniem do rozgrywek kierownicy drużyn wylosowali kolejność rozgrywania meczy.

Jako pierwsza na parkiet wyszła drużyna gospodarzy oraz górowscy strażacy. Już na rozgrzewce widać było, że poziom sportowy rozgrywanego turnieju ćwierćfinałowego będzie znacznie wyższy niż w poprzednim turnieju, który rozgrywany był w Górze. Początek spotkania to wymiana ciosów i celne zagrania zarówno z jednej jak i drugiej strony siatki. Przez większą część seta wynik oscylował wokół remisu. Niestety w końcówce seta to gospodarze wykazali się większą skutecznością i wygrali pierwszego seta w stosunku 25:22. W drugiej odsłonie meczu zawodnicy z KP PSP w Górze wywalczyli kilkupunktową przewagę, którą systematycznie powiększali i dość zdecydowanie wygrali seta w stosunku 25:18. Z uwagi, że mecze były rozgrywane do dwóch wygranych setów przystąpiono do rozegrania trzeciego seta meczu tie-breaka (do 15 punktów). Gospodarze – strażacy KP PSP w Zgorzelcu bardzo dobrze rozpoczęli decydującego seta i wyszli na prowadzenie 3:0. Podziałało to niezwykle motywująco na przyjezdnych, którzy s błyskawicznym tempie doprowadzili do remisu i jeszcze przed zmianą wyszli na prowadzenie 8:4. Dobra zagrywka oraz poświęcenie w grze defensywnej górowskich strażaków było kluczem do wygrania ostatniego seta meczu w stosunku 15:8 i całego meczu w stosunku 2:1.

Drugi mecz rozgrywany był pomiędzy gospodarzami i KM PSP we Wrocławiu. Strażacy z miasta wojewódzkiego zdecydowanie wygrali mecz w stosunku 2:0 pokazując wiele ciekawych i składnych zagrań. Już wówczas wiadomo było, że do dalszego etapu rozgrywek o Mistrzostwo PSP Województwa Dolnośląskiego awansują KP PSP w Górze i KM PSP we Wrocławiu.

W trzecim i ostatnim meczu turnieju spotkały się drużyny z Wrocławia i Góry. Mocne serwisy i wysoka skuteczność w ataku były atutem wrocławian. Pierwszy set dość łatwo wygrali strażacy KM PSP we Wrocławiu. W drugiej odsłonie od początku inicjatywę przejęli strażacy Góry, którzy w połowie seta prowadzili różnica trzech oczek 15:12. Wówczas silne zagrywki strażaków z Wrocławia obnażyły braki w przyjęciu górowian. Wrocławianie szybko doprowadzili do wyrównania, wyszli na prowadzenie, ponownie zwyciężyli i wygrali mecz 2:0.

Kolejny etap rozgrywek o Puchar Komendanta Wojewódzkiego w Piłkę Siatkową – turniej półfinałowy zostanie rozegrany najprawdopodobniej pod koniec marca 2015 r.