ePUAP KP PSP w Górze

KPPSP w Górze: Sport

Piłka siatkowa strażaków PSP - turniej eliminacyjny grupy "D"

piłka siatkowa KP PSP w Górze 2015

W piątek 30 stycznia 2015 r. w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Górze – Hali Arkadia strażacy tutejszej komendy rywalizowali w zmaganiach w piłkę siatkową z drużynami złożonymi ze strażaków KP PSP w Dzierżoniowie i KP PSP w Polkowicach w ramach turnieju eliminacyjnego o Mistrzostwo PSP Województwa Dolnośląskiego.

Punktualnie o godzinie 10:00 Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Górze st. kpt. Lucjan Sibilak rozpoczął zawody. Na odprawie kierowników drużyn oraz w obecności głównego sędziego zawodów mgra Wojciecha Janickiego dokonano losowania kolejności rozgrywanych meczy, które trwały do dwóch wygranych setów.

Jako pierwsi na parkiet wyszli strażacy z KP PSP w Dzierżoniowie i KP PSP w Polkowicach. Pierwszy set nieznacznie wygrała drużyna z Polkowic. W dwóch kolejnych odsłonach meczu lepiej spisywali się koledzy z Dzierżoniowa, którzy zwyciężyli w tym pojedynku 2:1.

Po krótkiej przerwie do zmagań przystąpili gospodarze turnieju – strażacy z KP PSP w Górze, którzy podejmowali strażaków z KP PSP w Dzierżoniowie. Pierwsza odsłona meczu była bardzo wyrównana, ale to goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i cieszyli się z wygranego seta. W drugim secie strażacy KP PSP w Dzierżoniowie osiągnęli kilkupunktową przewagę, którą „dowieźli” do końca i pewnie wgrali pojedynek z gospodarzami w stosunku 2:0 w setach. Strażacy KP PSP w Dzierżoniowie wygrali swoje dwa mecze i zajęli I miejsce w turnieju eliminacyjnym grupy „D” o Mistrzostwo PSP Województwa Dolnośląskiego.

Ostatni mecz turnieju rozegrały drużyny z Góry i Polkowic. Wygrana w tym meczu dawała awans z drugiego miejsca w turnieju do dalszej części rozgrywek tj. turnieju ćwierćfinałowego o Mistrzostwo PSP Województwa Dolnośląskiego w Piłce Siatkowej. Widać było, że obie drużyny są mocno zmotywowane i mecz będzie niezwykle ekscytujący. Pierwszy, bardzo zacięty set wygrali strażacy z KP PSP w Górze, którzy w końcówce odrobili kilkupunktową stratę i wygrali seta. W końcówce drugiego seta strażacy z Góry osiągnęli lekką przewagę, która pozwoliła wygrać seta i cieszyć się z awansu do dalszej części rozgrywek.

Kolejny etap rozgrywek o Puchar Komendanta Wojewódzkiego w Piłkę Siatkową – turniej ćwierćfinałowy zostanie rozegrany najprawdopodobniej pod koniec lutego br.