SŁUŻBA, PRACA

BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

 

KPPSP w Górze: Ćwiczenia

Ćwiczenia z zakresu Ratownictwa Wodnego

Ćwiczenia na lodzie

W dniach 19, 20 i 21 lutego 2018 roku na zamarzniętym zbiorniku wodnym w Górze przy ul. Sportowej odbyły się ćwiczenia z zakresu Ratownictwa Wodnego.

Strażacy z JRG w Górze wspólnie z druhami OSP z terenu powiatu ćwiczyli ratowanie tonących osób z przerębli przy pomocy specjalistycznego sprzętu do ratownictwa wodnego. Była to też doskonała okazja, aby przećwiczyć inne techniki podejmowania osób tonących z zimnej i skutej lodem wody.

Czytaj więcej...

Ćwiczenia praktyczne - Stacja Paliw Grupy Pieprzyk w Niechlowie

Ćwiczenia praktyczne - Stacja Paliw Grupy Pieprzyk w Niechlowie

W dniach 15, 16 i 17 maja 2018 r. zostały zorganizowane i przeprowadzone ćwiczenia praktyczne na Stacji Paliw Grupy Pieprzyk w Niechlowie. W manewrach uczestniczyły zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Niechlów.

Czytaj więcej...

Pożar kościoła w Wąsoszu

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze pk. „KATEDRA 2017”

W dniu 26 października br. o godz. 12:07 do SK KP PSP w Górze wpłynęło zgłoszenie pożaru „białego” kościoła w Wąsoszu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia (Kościół Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu) pierwszych sił i środków okazało się, że na szczęście są to tylko ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze p.k. "KATEDRA 2017".

 

W ćwiczeniach udział brały zastępy ratownicze z JRG w Rawiczu, JRG w Górze, 7 zastępów OSP z terenu powiatu górowskiego oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego, a także pracownicy Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego Wąsosza.

Czytaj więcej...

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze pk. „MŁODNIK 2016”

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze pk. „MŁODNIK 2016”

W dniach 26 i 28 września 2016 r.  odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze pk. „MŁODNIK 2016”, które symulowały akcję ratowniczo-gaśniczą podczas pożaru kompleksu leśnego.

 

Pierwszego dnia ćwiczeń, w siedzibie KP PSP w Górze zostało przeprowadzone szkolenie dla dowódców zmian, sekcji i zastępów. W szkoleniu udział wzięli funkcjonariusze KP PSP z Góry, Wołowa i Głogowa oraz strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawiciele Nadleśnictwa Góra Śląska w Górze, a także pracownicy urzędów gmin zajmujących się sprawami przeciwpożarowymi.

Czytaj więcej...

 

STATYSTYKA ZDARZEŃ

Stan: 30 kwietnia 2019 r.
  Pożary   111 
  Miejscowe zagrożenia    61 
  Alarmy fałszywe    7 
  Suma     179 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010