SŁUŻBA, PRACA

BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

 

KPPSP w Górze: Ćwiczenia

Pożar kościoła w Wąsoszu

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze pk. „KATEDRA 2017”

W dniu 26 października br. o godz. 12:07 do SK KP PSP w Górze wpłynęło zgłoszenie pożaru „białego” kościoła w Wąsoszu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia (Kościół Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu) pierwszych sił i środków okazało się, że na szczęście są to tylko ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze p.k. "KATEDRA 2017".

 

W ćwiczeniach udział brały zastępy ratownicze z JRG w Rawiczu, JRG w Górze, 7 zastępów OSP z terenu powiatu górowskiego oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego, a także pracownicy Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego Wąsosza.

Czytaj więcej...

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze pk. „MŁODNIK 2016”

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze pk. „MŁODNIK 2016”

W dniach 26 i 28 września 2016 r.  odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze pk. „MŁODNIK 2016”, które symulowały akcję ratowniczo-gaśniczą podczas pożaru kompleksu leśnego.

 

Pierwszego dnia ćwiczeń, w siedzibie KP PSP w Górze zostało przeprowadzone szkolenie dla dowódców zmian, sekcji i zastępów. W szkoleniu udział wzięli funkcjonariusze KP PSP z Góry, Wołowa i Głogowa oraz strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawiciele Nadleśnictwa Góra Śląska w Górze, a także pracownicy urzędów gmin zajmujących się sprawami przeciwpożarowymi.

Czytaj więcej...

Manewry z zakresu ratownictwa technicznego

Manewry z zakresu ratownictwa technicznego

W dniach 22, 24 i 29 marca 2016 r. w Górze przy ul. Witosa przeprowadzono ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego. Scenariusz ćwiczeń zakładał zdarzenie drogowe, w wyniku którego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w których zostali uwięzieni ludzi.

Czytaj więcej...

Ćwiczenia pk. "Świątynia 2015" - Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej

Ćwiczenia pk. "Świątynia 2015" na obiekcie Kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze W dniu 13 października 2015 r. w siedzibie KP PSP w Górze przeprowadzono ćwiczenia aplikacyjne poprzedzające ćwiczenia praktyczne pk. ,,Świątynia 2015 r.”. W ćwiczeniach aplikacyjnych udział wzięli:
  • st. bryg. Arkadiusz Szuper – Komendant Powiatowy PSP w Górze oraz mł. bryg. Lucjan Sibilak – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Górze,
  • górowscy strażacy PSP i OSP,
  • przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Górze w osobach: asp. szt. Janusz Konopnicki – Naczelnik Wydziału Prewencji i kom. Grzegorz Zieliński – Zastępca Naczelnika Prewencji,
  • Radosław Stolarczyk - Komendant Straży Miejskiej w Górze,

Czytaj więcej...

 

STATYSTYKA ZDARZEŃ

Stan: 11 września 2018 r.
  Pożary   185 
  Miejscowe zagrożenia    197  
  Alarmy fałszywe    11 
  Suma     393  

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010