SŁUŻBA, PRACA

BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

 

KPPSP w Górze: Wydarzenia

Ślubowanie dwóch strażaków w KP PSP w Górze

Ślubowanie strażaków

W dniu 23 lipca 2018 roku miało miejsce uroczyste ślubowanie dwóch strażaków w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze. Składający ślubowanie strażacy okazali się najlepsi z grona kilkunastu kandydatów, którzy uczestniczyli w 2018 r. w  rekrutacji do służby w Państwowej Straży Pożarnej. Obaj są zaangażowanymi członkami jednostek OSP z terenu powiatu górowskiego i rawickiego.

 

Czytaj więcej...

Spotkanie organizacyjne dotyczące włączenia OSP Wronów do KSRG

Szkolenie KPP

W dniu 19 lipca 2018 r. w KP PSP w Górze odbyło się spotkanie dotyczące planowanego na jesień br. włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej we Wronowie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Niechlów, Komendant Gminny ZOSP RP Gminy Niechlów, Prezes i Naczelnik OSP Wronów. Podczas spotkania omówiono zasady oraz kryteria włączania jednostki do KSRG. Kolejnym etapem procesu włączania jednostki będzie podpisanie trójstronnego porozumienia pomiędzy Wójtem Gminy Niechlów, Komendantem Powiatowym PSP w Górze oraz Prezesem i Naczelnikiem jednostki proponowanej do KSRG.

 

Czytaj więcej...

Szkolenie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy - część 3

Szkolenie KPP

W dniu 28 czerwca 2018 r. funkcjonariusze KP PSP w Górze oraz druhowie z jednostek OSP Wroniniec i OSP Wronów uczestniczyli w szkoleniu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy (kpp), które przeprowadził Pan Piotr Chudy z firmy Med-Group.

 

Tematem warsztatów było postępowanie strażaków podczas zdarzeń mnogich oraz segregacji poszkodowanych przy zdarzeniach masowych. Poruszono trudny temat kompromisów medycznych, gdy liczba poszkodowanych wymagających natychmiastowych działań ratowniczych przekracza możliwości podmiotów ratowniczych obecnych na miejscu zdarzenia w danej fazie działań.

Czytaj więcej...

Stargard – potrzebna pomoc dla strażaka KP PSP

Zostań dawcą komórek macierzystych: https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca


Obejrzyj też film „Pomoc dla Strażaka Sławka z JRG STARGARD”:

https://www.youtube.com/watch?v=inWgwTHpJTU&feature=youtu.be

 

STATYSTYKA ZDARZEŃ

Stan: 4 grudnia 2018 r.
  Pożary   230 
  Miejscowe zagrożenia    269 
  Alarmy fałszywe    14 
  Suma     525 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010