BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

Służba Cywilna

 KP PSP w Górze - Służba Cywilna

 

KPPSP w Górze: Wydarzenia

Spotkanie z naczelnikami OSP i pracownikami gmin

Spotkanie OSP

W dniu 17 stycznia 2020 r. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej PSP w Górze odbyło się spotkanie z komendantami gminnymi ZOSP RP z terenu powiatu górowskiego, pracownikami zajmującymi się sprawami przeciwpożarowymi w powiecie i gminach oraz naczelnikami jednostek OSP.

Podczas spotkania poruszono tematy związane z analizą pożarową za ubiegły rok przedstawiając charakterystyki pożarowe i porównując je z latami poprzednimi.

Omówiono otrzymane w 2019 r. dofinansowania do zakupów na rzecz jednostek OSP oraz poinformowano o zasadach i procedurach przyznawania dofinansowań na rok 2020.

Omówiono problemy pojawiające się podczas przeprowadzonych w roku 2020 inspekcji gotowości operacyjnej jednostek OSP oraz przypomniano zasady ich przeprowadzania. Przybyłym na spotkanie przedstawiono statystykę podjętych do 15 minut (od otrzymania zgłoszenia) interwencji z rozbiciem na gminy oraz godziny poranne i wieczorne.

 

Zaprezentowano statystykę wyjazdów jednostek OSP do zdarzeń w roku 2019 oraz ich dyspozycyjność. Na szczególną uwagę zasługują trzy jednostki z terenu gminy Niechlów, które w roku 2019 wykazały się 100% dyspozycyjnością tj. OSP Wronów, OSP Wroniniec i OSP Żuchlów. W przypadku OSP Wronów to już kolejny rok ze 100% dyspozycyjnością - gratulujemy. 

Poruszono również temat planów szkoleniowych KP PSP w Górze na potrzeby jednostek OSP oraz przypomniano wymagania stawiane kierowcom pojazdów uprzywilejowanych OSP. 

 

 

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch)

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch)

Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.

Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach. W kategorii indywidualnej  i w kategorii instytucjonalnej.

Kandydatów zgłaszać mogą zarówno osoby, jak i instytucje, w formie pisemnego wniosku wraz z uzasadnieniem. Kapituła złożona z 13 członków przyzna statuetkę, będącą miniaturą projektu „Pomnika Sanitariusza”, upamiętniającego medyków poległych w walkach o odzyskanie niepodległości oraz dyplomy honorowe. Nagroda objęta jest patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów.

Szczegółowych informacji udziela Biuro Dyrektora WIM, tel. 261-817-721, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Regulamin konkursu

www.wim.mil.pl/images/Jrybak/20171105Sanitariusz/Sanitariusz_zarzdzenie_nagroda_Animus_Fortis29032017.pdf

Wniosek o nagrodę indywidualną

https://wim.mil.pl/images/Jrybak/20191206Animus/Wniosek_-_kategoria_indywidualna.pdf

Wniosek o nagrodę instytucjonalną

https://wim.mil.pl/images/Jrybak/20191206Animus/Wniosek_-_kategoria_instytucjonalna.pdf

 

 

OSP we Wronowie szczęśliwym posiadaczem nowego wozu bojowego.

OSP Wronów - nowy samochód

W dniu 19 grudnia br. strażacy z OSP we Wronowie przywitali nowy średni pojazd ratowniczo-gaśniczy marki Renault D16 4x4. Uterenowiony samochód o pojemności zbiornika wodnego 3000 litrów i wydajności nominalnej autopompy 2800 l/min zastąpił dotychczas użytkowanego, wysłużonego, 43-letniego Stara 244P.

W dniu 20 grudnia br. pojazd wpisano do Bazy Sił i Środków Systemu Wspomagania Decyzji Straży Pożarnej i w każdej chwili może zostać zadysponowany do działań zarówno na terenie gminy Niechlów oraz całego powiatu górowskiego .

Zakup nowego wozu był możliwy dzięki finansowemu wsparciu z nw. źródeł: Gmina Niechlów, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy, Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Fundacja KGHM Polska Miedź.

Strażakom z OSP Wronów gratulujemy sukcesu, jakim niewątpliwie jest pozyskanie nowego średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego, gdyż taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy w powiecie górowskim.


 

 

 

Wigilia strażaków

Wigilia 2019 W dniu 18 grudnia 2019 r. w KP PSP w Górze zorganizowano wspólną świąteczną wigilię. Na spotkanie zaproszony został ks. Zenon Bielecki. Wigilia rozpoczęła się modlitwą, wspólnym odśpiewaniem kolędy oraz błogosławieństwem potraw. Następnie ksiądz rozdał opłatki i wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia.
Po życzeniach przystąpiono do spożywania przygotowanych potraw. Na pięknym, świątecznie udekorowanym stole znalazł się m.in. barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, różnego rodzaju sałatki oraz ryby w różnych odsłonach i inne smakołyki. Nie zabrakło również tradycyjnego makowca oraz innych ciast. Po uroczystości Komendant Powiatowy PSP w Górze – bryg. Krzysztof Panocha w imieniu wszystkich strażaków, wręczył kwiaty oraz złożył życzenia imieninowe księdzu kapelanowi. Następnie wszyscy w świątecznej atmosferze wrócili do swoich zajęć.

 

 

 
 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010