SŁUŻBA, PRACA

BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

Służba Cywilna

 KP PSP w Górze - Służba Cywilna

 

KPPSP w Górze: Wydarzenia

Uroczyste ślubowanie nowego strażaka

Ślubowanie strażaka

W dniu 5 listopada 2020 roku miało miejsce uroczyste ślubowanie nowego strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze - str. Mateusza Bartkowiaka. Składający ślubowanie funkcjonariusz okazał się najlepszy z grona kilkunastu kandydatów, którzy uczestniczyli na przełomie lat 2019/2020 r. w rekrutacji do służby w Państwowej Straży Pożarnej. Nowy strażak jest z terenu powiatu leszczyńskiego, gdzie jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesznie-Gronowie.

 

 

 

Nowy średni samochód OSP Wąsosz

Nowy samochód OSP Wąsosz

W dniu 27 października 2020 r. strażacy z OSP w Wąsoszu przywitali nowy średni pojazd ratowniczo-gaśniczy Mercedes-Benz Atego z uterenowionym napędem 4x4. Samochód na swoim stanie posiada m.in.  zbiornik na wodę o pojemności 4300 litrów i wydajności nominalnej autopompy 3300 l/min, zbiornik na środek pianotwórczy o poj. 450 litrów, 60 m linię szybkiego natarcia, masz oświetleniowy itp. Nowy pojazd zastąpi dotychczas użytkowanego, wysłużonego, 33-letniego Stara 266.

 

Czytaj więcej...

Ćwiczenia sprawdzające Powiatowy Plan Ratowniczy

Ćwiczenia powiatowe

W dniu 22 października 2020 r. w KP PSP w Górze odbyły się ćwiczenia sprawdzające Powiatowy Plan Ratowniczy. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa ćwiczenia zostały przeprowadzone aplikacyjnie. Tematem przewodnim ćwiczeń był pożar w kompleksie leśnym Nadleśnictwa Góra Śląska, Obręb Góra, Leśnictwo Ślubów, oddział leśny 175, gdzie zagrożona była uprawa 6-letniej. W ćwiczeniach udział wzięły siły i środki wchodzące w skład kompanii ratowniczo-gaśniczej „Lubin” Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego (pluton 1 typ A oraz pluton 2 typ A).

 

 

 

Uroczyste przekazanie 31 szt. masek MSA G1

Przekazanie maseczek

W dniu 12 października 2020 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Górze odbyło się uroczyste przekazanie 31 szt. masek MSA G1 firmy AUER do aparatów ochrony układu oddechowego. Sprzęt o wartości 24 860,76 zł przekazania Pani Anna Kolibek – Starosta Górowski oraz Pan Andrzej Rogala – Wicestarosta Górorwski. Nowe maski do aparatów ochrony układu oddechowego zastąpią wysłużony sprzęt, dzięki czemu komfort pracy oraz bezpieczeństwo ratowników, podczas różnego rodzaju działań ratowniczo-gaśniczych znaczni się poprawi.

Czytaj więcej...

 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010