SŁUŻBA, PRACA

BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

Służba Cywilna

 KP PSP w Górze - Służba Cywilna

 

KPPSP w Górze: Akcje ratowniczo-gaśnicze

Pożar budynku wielorodzinnego 24 lutego 2020 r.

Pożar budynku wielorodzinnego

W dniu 24 lutego 2020 r. o godz. 108 SK  KP PSP w Górze otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego w miejscowości Irządze, gm. Jemielno. Po przyjeździe pierwszych zastępów pożarem objęta była środkowa część budynku, ogień wydostawał się na zewnątrz budynku. Silny wiatr oraz nagromadzenie materiałów palnych na poddaszu rozprzestrzeniały ogień we wszystkich kierunkach. Przed przybyciem zastępów straży pożarnych 21 mieszkańców samodzielnie ewakuowało się z obiektu. Jedną osobę ewakuowali strażacy.

 

Czytaj więcej...

TLENEK WĘGLA W NATARCIU

Tlenek węgla w natarciu

W poniedziałkowe popołudnie w dniu 4 listopada br. po raz kolejny dał znać o sobie tlenek węgla. Tym razem w Kłodzie Górowskiej, zespół ratownictwa medycznego poinformował, że w mieszkaniu jest osoba, która źle się czuje, a urządzenie pomiarowe potwierdza występowanie tlenku węgla.

 

Czytaj więcej...

Z mieszkania ulatniał się czad

Z mieszkania ulatniał się czad

W dniu 4 listopada br. ok. 4.00 w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Górze przy ul. Głogowskiej zadziałała czujka tlenku węgla. Rodzina od razu zaalarmowała strażaków. Okazało się, że trujący gaz występował również w innych mieszkaniach. "Udało się uniknąć tragedii" – komentuje Marcin Klefas, oficer prasowy KP PSP w Górze.

Strażacy po przyjeździe na miejsce, dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla w mieszkaniu, w którym zadziałał czujnik ostrzegawczy.

 

Czytaj więcej...

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 324

Wypadek w Rudnej

W dniu 28 maja 2019 r. o godz. 6:42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Górze wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 324 w miejscowości Rudna Wielka, gdzie doszło do zderzenia pojazdu osobowego marki Toyota z pojazdem ciężarowym marki Volvo.

 

Do zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy: dwa z JRG Góra, OSP Rudna Wielka oraz OSP Wąsosz w sile 14 ratowników. Dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz Policja.

Czytaj więcej...

 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010