BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

Służba Cywilna

 KP PSP w Górze - Służba Cywilna

 

KPPSP w Górze: Akcje ratowniczo-gaśnicze

Z mieszkania ulatniał się czad

Z mieszkania ulatniał się czad

W dniu 4 listopada br. ok. 4.00 w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Górze przy ul. Głogowskiej zadziałała czujka tlenku węgla. Rodzina od razu zaalarmowała strażaków. Okazało się, że trujący gaz występował również w innych mieszkaniach. "Udało się uniknąć tragedii" – komentuje Marcin Klefas, oficer prasowy KP PSP w Górze.

Strażacy po przyjeździe na miejsce, dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla w mieszkaniu, w którym zadziałał czujnik ostrzegawczy.

 

Czytaj więcej...

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 324

Wypadek w Rudnej

W dniu 28 maja 2019 r. o godz. 6:42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Górze wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 324 w miejscowości Rudna Wielka, gdzie doszło do zderzenia pojazdu osobowego marki Toyota z pojazdem ciężarowym marki Volvo.

 

Do zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy: dwa z JRG Góra, OSP Rudna Wielka oraz OSP Wąsosz w sile 14 ratowników. Dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz Policja.

Czytaj więcej...

Ulewne deszcze i podtopione gm. Jemielno oraz Niechlów

Ulewne deszcze i podtopione gm. Jemielno oraz Niechlów

W dniu 27 maja 2014 r. w godzinach popołudniowych i wieczornych na terenie powiatu górowskiego miały miejsce intensywne opady deszczu. Intensywne opady spowodowały zalania piwnic, posesji, podtopienia budynków mieszkalnych i gospodarstw rolnych. Pierwsze zgłoszenie o zalanej piwnicy w Wąsoszu wpłynęło do SK KP PSP w Górze po godz. 16:10.

Czytaj więcej...

Podziękowanie - pożar składowiska odpadów

Podziękowanie - pożar składowiska odpadów

 

Podziękowanie za pomoc i zaangażowanie zastępów z Komendy Powiatowej PSP w Górze, przy gaszeniu pożaru nielegalnego składowiska odpadów niebezpiecznych, jakie miało miejsce w Jakubowie, gmina Radwanice w lipcu 2018 r.

 

 

 

 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010