BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

Służba Cywilna

 KP PSP w Górze - Służba Cywilna

 

KPPSP w Górze: Akcje ratowniczo-gaśnicze

Oficjalne przekazanie pojazdu pożarniczego we Wronowie

Nowy pojazd we Wronowie Dnia 08.02.2020 roku odbył się uroczysty apel z okazji przekazania nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP we Wronowie. Obecny samochód Renault D-16 GBA 3/28 zastąpił mocno już wysłużonego Stara 244 z 1976 roku.  Uroczystość była wyjątkowa z wielu przyczyn, które zapiszą się na długo historii OSP we Wronowie. Po pierwsze w uroczystości przekazania wzięła udział Marszałek Sejmu RP Pani Elżbieta Witek oraz generał Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Adam Konieczny – Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP we Wrocławiu. 

 

Czytaj więcej...

Wypadek pomiędzy Wronińcem a Miechowem w dniu 28.11.2019 r.

Wypadek Miechów

W czwartek 28 listopada 2019 r. po godzinie 22 wpłynęło zgłoszenie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze, że na w rowie drodze powiatowej pomiędzy Wronińcem a Miechowem znajduje się samochód osobowy.  Na miejsce zadysponowano Policję, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz 4 zastępy straży pożarnej.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia odnaleziono osobę poszkodowaną, którą znajdowało się koło samochodu. Lekarz przybyły na miejsce zdarzenia stwierdził zgon 35 letniego mężczyzny. Dalsze postępowanie prowadziła Policja pod nadzorem Prokuratora.

Pożar budynku magazynowego po byłej pieczarkarni

Pożar budynku po pieczarkarni

W dniu 5 lutego 2020 r. o godz. 1452 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Górze otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku magazynowego po byłej pieczarkarni przy ul. Witosa 5 należącej do firmy ROLGOS Sp. z o.o.

Na miejsce zostało zadysponowanych 5 zastępów z JRG Góra, OSP Stara Góra, OSP Czernina oraz OSP Chróścina w sile 21 ratowników. W wyniku rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęte jest pomieszczenie warsztatowe budynku magazynowego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na źródło pożaru, monitorowaniu stref ciepła oraz oddymieniu pomieszczeń.

 

Czytaj więcej...

TLENEK WĘGLA W NATARCIU

Tlenek węgla w natarciu

W poniedziałkowe popołudnie w dniu 4 listopada br. po raz kolejny dał znać o sobie tlenek węgla. Tym razem w Kłodzie Górowskiej, zespół ratownictwa medycznego poinformował, że w mieszkaniu jest osoba, która źle się czuje, a urządzenie pomiarowe potwierdza występowanie tlenku węgla.

 

Czytaj więcej...

 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010