SŁUŻBA, PRACA

BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

Służba Cywilna

 KP PSP w Górze - Służba Cywilna

 

KPPSP w Górze: Akcje ratowniczo-gaśnicze

Wypadek drogowy - kwarantanna strażaków

wypadek drogowy - kwarantanna strażaków

W sobotę 18 kwietnia 2020 r. o godz. 21.20 do SK KP PSP w Górze wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kruszyniec. Do działań zadysponowano 2 zastępy z JRG Góra. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy poszkodowanemu, który został zabrany do szpitala. Działania strażaków polega na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu przewodów akumulatora w pojeździe. Poszkodowany w szpitalu został przebadany na obecność korona wirusa. Wstępny test dał wynik pozytywny.

Czytaj więcej...

Koronawirus - ćwiczenia JRG w Górze

Koronawirus - ćwiczenia

W związku z pojawieniem się realnego zagrożenia koronawirusem na terenie kraju, dzisiaj w komendzie zostały przeprowadzone ćwiczenia zmiany służbowej. Strażacy z JRG Góra pod nadzorem dowódcy oraz kierownictwa komendy przećwiczyli rozstawianie namiotu pneumatycznego oraz komory dekontaminacyjnej. Specjalny namiot będący na wyposażeniu jednostki wraz z niezbędnym wyposażeniem, może być użyty do stworzenia prowizorycznej przedszpitalnej izby przyjęć podczas kontroli na przejściach granicznych, jak również przed szpitalami zakaźnymi wyznaczonymi do badań osób z podejrzeniem koronawirusem SARS-COV-2.  Sprawność działań, wyciągnięte wnioski i uwagi tylko utwierdzają w przekonaniu, że strażacy są przygotowani na pojawienie się zagrożenia.

Czytaj więcej...

Wypadek drogowy na drodze wojewódzkiej 305 w okolicy miejscowości Siciny

Wypadek drogowy 06.03.2020

W dniu 6 marca o godz. 7.31 SK KP PSP w Górze otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 305 pomiędzy Siciniami a Łęgoniem. Samochód osobowy marki Opel Astra, którym podróżowały 3 osoby uderzył w przydrożne drzewo. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, a trzecią uwięzioną w pojeździe strażacy ewakuowali przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Osobę ranną w stanie ciężkim Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala.

 

Czytaj więcej...

Wypadek drogowy na drodze pomiędzy Wąsoszem i Płoskami

Wypadek drogowy Wąsosz 03.03.2020

W dniu 3 marca 2020 r. o godz. 9. 49 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Górze wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym pomiędzy miejscowościami Wąsosz, a Płoski. Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy z JRG Góra, jeden zastęp z JRG Rawicz, jeden zastęp z OSP Płoski, Zespół Ratownictwa Medycznego z Rawicza, Śmigłowiec z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia oraz patrol Policji z Wąsosza oraz Góry.

 

Czytaj więcej...

 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010