BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

Służba Cywilna

 KP PSP w Górze - Służba Cywilna

 

KPPSP w Górze: Akcje ratowniczo-gaśnicze

Wypadek pomiędzy Wronińcem a Miechowem w dniu 28.11.2019 r.

Wypadek Miechów

W czwartek 28 listopada 2019 r. po godzinie 22 wpłynęło zgłoszenie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze, że na w rowie drodze powiatowej pomiędzy Wronińcem a Miechowem znajduje się samochód osobowy.  Na miejsce zadysponowano Policję, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz 4 zastępy straży pożarnej.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia odnaleziono osobę poszkodowaną, którą znajdowało się koło samochodu. Lekarz przybyły na miejsce zdarzenia stwierdził zgon 35 letniego mężczyzny. Dalsze postępowanie prowadziła Policja pod nadzorem Prokuratora.

TLENEK WĘGLA W NATARCIU

Tlenek węgla w natarciu

W poniedziałkowe popołudnie w dniu 4 listopada br. po raz kolejny dał znać o sobie tlenek węgla. Tym razem w Kłodzie Górowskiej, zespół ratownictwa medycznego poinformował, że w mieszkaniu jest osoba, która źle się czuje, a urządzenie pomiarowe potwierdza występowanie tlenku węgla.

 

Czytaj więcej...

Z mieszkania ulatniał się czad

Z mieszkania ulatniał się czad

W dniu 4 listopada br. ok. 4.00 w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Górze przy ul. Głogowskiej zadziałała czujka tlenku węgla. Rodzina od razu zaalarmowała strażaków. Okazało się, że trujący gaz występował również w innych mieszkaniach. "Udało się uniknąć tragedii" – komentuje Marcin Klefas, oficer prasowy KP PSP w Górze.

Strażacy po przyjeździe na miejsce, dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla w mieszkaniu, w którym zadziałał czujnik ostrzegawczy.

 

Czytaj więcej...

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 324

Wypadek w Rudnej

W dniu 28 maja 2019 r. o godz. 6:42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Górze wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 324 w miejscowości Rudna Wielka, gdzie doszło do zderzenia pojazdu osobowego marki Toyota z pojazdem ciężarowym marki Volvo.

 

Do zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy: dwa z JRG Góra, OSP Rudna Wielka oraz OSP Wąsosz w sile 14 ratowników. Dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz Policja.

Czytaj więcej...

 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010