Służba Cywilna

KP PSP w Górze - Służba Cywilna

KPPSP w Górze: Sport

Ognisty badminton I

Ognisty badminton I W dniu 06.02.2013 r. na hali sportowej „Olimpia” w Górze, odbył się pierwszy turniej dla strażaków PSP woj. dolnośląskiego w badmintona o Puchar Komendanta Powiatowego w Górze pod nazwą „Ognisty badminton I”. Gospodarzem turnieju była Komenda Powiatowa PSP w Górze. O godz. 10:00 uroczystego otwarcia turnieju dokonał Komendant Powiatowy PSP bryg. mgr inż. Arkadiusz Szuper.

Następnie głos zabrał inicjator turnieju st. ogn. Marek Stećko, który omówił zasady przebiegu zawodów. W turnieju, oprócz miejscowych strażaków, udział wzięli zawodnicy z komend powiatowych województwa dolnośląskiego tj. z KP PSP w Oleśnicy, KP PSP w Miliczu i KP PSP w  Lubinie.

Turniej „ Ognisty Badminton I” odbył się w dwóch kategoriach: singiel open oraz debel open.

Rafał Dudziński (debel).

Mecze trwały do dwóch wygranych setów (do 21 punktów każdy).

W kategorii OPEN SINGIEL w finale po długiej i wyczerpującej walce wyższość Arkadiusza Harbacewicza uznać musiał Andrzej Fischer, który ostatecznie zajął drugie miejsce w kategorii singiel. Trzecie miejsce zdobył Artur Nakonieczny, który wygrał 2:1 w setach po wyczerpującej walce z Markiem Stećko. Swoje wielkie zadowolenie z osiągniętego sukcesu wyraził głośnym okrzykiem radości „Jest! Jest! Jest!!!”.

W kategorii OPEN DEBEL miejsce 3 zajęła para z KP PSP Góra Marcin Marek i Paweł Lorenc. W finale debla spotkała się para z Milicza w składzie Artur Nakonieczny i Artur Pawlak z parą z Góry w składzie Marek Stećko i Rafał Dudziński. Po zaciętej i wyrównanej walce lepszą drużyną okazali się strażacy z KP PSP w Miliczu wygrywając finał w stosunku 2:1 w setach.

Turniej odbył się w miłej i towarzyskiej atmosferze, która sprzyjała wymianie doświadczeń gry w badmintona.

Był to pierwszy, ale z pewnością nie ostatni turniej w badmintona pod nazwą ,,Ognisty Badminton”.