SŁUŻBA, PRACA

BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

Służba Cywilna

 KP PSP w Górze - Służba Cywilna

 

KPPSP w Górze: Akcje ratowniczo-gaśnicze

TLENEK WĘGLA W NATARCIU

Tlenek węgla w natarciu

W poniedziałkowe popołudnie w dniu 4 listopada br. po raz kolejny dał znać o sobie tlenek węgla. Tym razem w Kłodzie Górowskiej, zespół ratownictwa medycznego poinformował, że w mieszkaniu jest osoba, która źle się czuje, a urządzenie pomiarowe potwierdza występowanie tlenku węgla.

 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z JRG Góra, wyposażony m.in. w wykrywacz wielogazowy.  Mieszkańcy opuścili samodzielnie budynek, natomiast osoba poszkodowana została zabrana do szpitala.  Strażacy potwierdzili występowanie tego niebezpiecznego gazu.

 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt wyposażenia zespołu ratownictwa medycznego w mierniki tlenku węgla, dzięki czemu zespół szybko zlokalizował zagrożenie, udzielił pomocy osobie poszkodowanej. Działanie medyków pozwoliły na uniknięcie zatrucia kolejnych osób.  Zespoły medyczne są często pierwsze na miejscu zdarzenia i od niech zależy powodzenie całej akcji.  Do niedawna zespoły te musiały oczekiwać na przyjazd strażaków, ponieważ nie miały przyrządów pomiarowych.

 

Apelujemy do mieszkańców, aby systematycznie czyścili przewody kominowe, nie zakrywali przewodów wentylacyjnych oraz wyposażyli budynki w czujki tlenku węgla – dzięki takim staraniom będziemy mogli stawić czoła wielokrotnemu zabójcy, jakim jest tlenek węgla. Jest on trudnym przeciwnikiem, ponieważ nie można go zobaczyć oraz nie można go poczuć i dlatego musimy się przed nim zabezpieczyć.  To od nas zależy, kto zwycięży.

 

 

 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010