SŁUŻBA, PRACA

BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

Służba Cywilna

 KP PSP w Górze - Służba Cywilna

 

KPPSP w Górze: Akcje ratowniczo-gaśnicze

Z mieszkania ulatniał się czad

Z mieszkania ulatniał się czad

W dniu 4 listopada br. ok. 4.00 w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Górze przy ul. Głogowskiej zadziałała czujka tlenku węgla. Rodzina od razu zaalarmowała strażaków. Okazało się, że trujący gaz występował również w innych mieszkaniach. "Udało się uniknąć tragedii" – komentuje Marcin Klefas, oficer prasowy KP PSP w Górze.

Strażacy po przyjeździe na miejsce, dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla w mieszkaniu, w którym zadziałał czujnik ostrzegawczy.

 

Okazało się, że w mieszkaniu wykryto śmiertelny gaz - tlenek węgla. Jego obecność stwierdzono również w innych mieszkaniach znajdujących się w budynku. Zalecono, aby lokatorzy nie przebywali w mieszkaniach, w których występował gaz, a zarządcy obiektu nakazano sprawdzenie wentylacji i przewodów kominowych w obiekcie. - Prawdopodobną przyczyną występowania tlenku węgla w mieszkaniach były nieszczelne przewody kominowe - relacjonuje Marcin Klefas.

 

Bardzo prawdopodobne, że dzięki prostemu urządzeniu udało się uniknąć tragedii. Pamiętajmy, że czad jest gazem, który nie wybacza błędów. - Gaz ten jest bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku, dlatego bez odpowiednich urządzeń nie jesteśmy w stanie sami wykryć jego obecności - uczula Klefas, który zachęca wszystkich mieszkańców do wyposażenia swojego domostwa w odpowiednie czujniki. - Można je nabyć praktycznie w każdym markecie budowlanym. Koszt, to kilkadziesiąt złotych.

 

 

 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010