SŁUŻBA, PRACA

BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

Służba Cywilna

 KP PSP w Górze - Służba Cywilna

 

KPPSP w Górze: Sport

Finał turnieju siatkarskiego i piknik strażacki

Finał turnieju siatkarskiego i piknik strażacki w Górze

W dniu 20 maja 2019 r. w hali Arkadia w Górze, odbył się Turniej finałowy strażaków PSP w siatkówce o Puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. 

W zawodach udział wzięły 4 drużyny:

  • reprezentacja KP PSP w Oleśnicy,
  • reprezentacja KP PSP w Oławie,
  • reprezentacja KM PSP we Wrocławiu,
  • reprezentacja KP PSP w Górze.

Powitania zaproszonych gości oraz oficjalnego otwarcia dokonał Komendant Powiatowy PSP w Górze bryg. Krzysztof Panocha. Następnie głos zabrał Starosta Górowski - Kazimierz Bogucki.

 

Turniej uświetnił występ Mażoretek UKS Artis z Góry. Następnie przystąpiono do rozgrywek. Po zaciętej batalii - I miejsce oraz Puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu wywalczyła drużyna KP PSP w Oleśnicy. Drugie miejsce zajęła reprezentacja KM PSP we Wrocławiu. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła drużyna KP PSP z Oławy.  Gospodarz turnieju - KP PSP w Górze zajęła czwartą lokatę. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju MVP otrzymał reprezentant zwycięskiej drużyny z Oleśnicy - Marek Marcinów. Wręczenia pucharów i dyplomów dokonał st. bryg. Marek Kamiński - Zastępca  Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu oraz bryg. Krzysztof Panocha - Komendant Powiatowy PSP w Górze, natomiast wręczenie tytułu MVP dokonał Pan Piotr Głowacki - Zastępca Burmistrza Góry oraz Pan Arkadiusz Szuper - Przewodniczący Rady Gminy Góra.

 

Równolegle z turniejem, na terenie przy hali Arkadia odbywał się piknik strażacki. Festyn był doskonałą zabawą połączoną z profilaktyką pożarniczą. Można było się dowiedzieć jak działa kamera termowizyjna, dzięki której strażacy ,,widzą" w zadymieniu oraz sprawdzić się w ,,zadymionym namiocie". Bardzo widowiskowy i pouczający był pokaz ,,gaszenia palącego się tłuszczu". Strażacy informowali uczestników, jak należy postępować w przypadku zapalenia się oleju. Dla najmłodszych przygotowany był tor przeszkód, na którym dzieci przy pomocy hydronetki próbowali strącić zawieszone baloniki. Wiele radości dostarczyły także dmuchane zamki. Kolejną obleganą atrakcją było stanowisko wysokościowe. Starsze, ale i młodsze dzieci próbowały swoich sił w wspinaniu na skrzynki po napojach. Do dyspozycji odwiedzających piknik, był także sprzęt oraz pojazdy ratowniczo-gaśnicze. Każdy mógł zasiąść za kierownicą samochodu bojowego, przymierzyć strażacki hełm i umundurowanie.

 

Piknik  dostarczył wiele radości i uśmiechu odwiedzającym. Festyn odwiedziło ok. 700 osób ze szkół i przedszkoli oraz mieszkańców powiatu górowskiego.

 

Organizatorami festynu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Górze, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych gm. Góra. Partnerami imprezy był  Starosta Górowski i Burmistrz Góry. Jak zwykle nie zawiedli sponsorzy, dzięki którym na odwiedzających czekały liczne atrakcje. Wśród sponsorów należy wymienić:

  1. Marcin Sobkowiak z Góry.
  2. Domex Leszno -  dystrybutorów artykułów gospodarstwa domowego, wyrobów ze stali nierdzewnej, emalii, szkła, porcelany i plastiku.
  3. Zakład Ogólnobudowlany z Jabłonnej - wykończenia wnętrz i ocieplenia budynków.
  4. Bezpieczni 112  z Góry - dystrybucja sprzętu przeciwpożarowego.
  5. Wigmet - stacja demontażu pojazdów w Górze.
  6. PHU Czesław Rydełkiewicz z Goli Górowskiej - produkcja art.  spożywczych.

Grupa GEZET  - autoryzowany dealer pojazdów  z Zielonej Góry

 


 

 

 

 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010