BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

Służba Cywilna

 KP PSP w Górze - Służba Cywilna

 

KPPSP w Górze: Ćwiczenia

Ćwiczenia pk. „Olbrachcice 2019”

Ćwiczenia pk. „Olbrachcice 2019” W dniu 4 kwietnia 2019 r. od godziny 9:00 do godziny 17:00 zastęp w sile pięciu funkcjonariuszy w samochodzie ratowniczo-gaśniczym GLBARt 1/2,5 Renault Mascott oraz dwóch funkcjonariuszy w charakterze rozjemców z JRG w Górze uczestniczyli w warsztatach z ratownictwa technicznego i medycznego zorganizowanych przez KP PSP we Wschowie pk. „Olbrachcice 2019”.

Ćwiczenia te miały na celu doskonalenie technik uwalniania osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych połączone z udzielaniem im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przedmiotowe warsztaty rozpoczęły się od szkolenia teoretycznego w siedzibie KP PSP we Wschowie, obejmującego zagadnienia niezbędne do realizacji postawionych zadań w części praktycznej, która została przeprowadzona na terenie toru motocrossowego „Kacze Doły” w Olbrachcicach. W ćwiczeniach udział wzięły również zastępy z KP PSP we Wschowie woj. lubuskie, KP PSP w Głogowie woj. dolnośląskie, KM PSP w Lesznie woj. wielkopolskie KP PSP w Nowej Soli woj. lubuskie oraz KP PSP w Wolsztynie woj. wielkopolskie.

 

Warsztaty praktyczne składały się z czterech epizodów, do których dysponowane były jeden lub dwa zastępy, w zależności od złożoności działań ratowniczych.  Do pozoracji użyto pojazdy pozyskane przez KP PSP we Wschowie oraz manekiny, a rolę osób poszkodowanych odegrali druhowie OSP z tereny powiatu wschowskiego. Po  przeprowadzeniu działań, każdy z kierujących działaniem ratowniczym nakreślał uczestnikom sytuację zastaną oraz podjęte działania. Podczas ogólnego podsumowania warsztatów, rozjemcy przedstawili zauważone błędy w celu wyeliminowania ich w przyszłości.

 

opracował: asp. Mastalerz Krzysztof

 

 

Autorem zdjęć jest Pan Paweł Krawczak z portalu Wschowski 112.

 

 

STATYSTYKA ZDARZEŃ

Stan: 22 sierpnia 2019 r.
  Pożary   188 
  Miejscowe zagrożenia    159 
  Alarmy fałszywe    23 
  Suma     370 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010