BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

Służba Cywilna

 KP PSP w Górze - Służba Cywilna

 

KPPSP w Górze: Sport

Piłka siatkowa: pewny awans do turnijeu ćwierćfinałowego

W piątek 27 stycznia 2012 r. drużyna siatkarzy, złożona ze strażaków Komendy Powiatowej PSP w Górze, udała się na inauguracyjny turniej rozgrywek o Puchar Komendanta Wojewódzkiego w piłkę siatkową. W ubiegłym roku rozgrywki zakończyliśmy na etapie półfinałowym przegrywając, organizowany w Górze turniej, między innymi ze strażakami z Komendy Powiatowej PSP Kamienna Góra – późniejszymi triumfatorami rozgrywek.

Na gospodarza tegorocznego, pierwszego etapu rozgrywek grupy H, do której trafiła Komenda Powiatowa PSP w Górze, wyznaczono KP PSP w Polkowicach. Dopełnieniem trójzespołowej grupy była drużyna z KP PSP w Świdnicy. Po przyjeździe na miejsce rozgrywek okazało się, że drużyna strażaków ze Świdnicy nie przystąpi do rozgrywek. Ponieważ do następnego etapu rozgrywek awansować miały dwie pierwsze drużyny z grupy zarówno gospodarz jak i jedyny w tym dniu gość sukces miały w kieszeni przed przystąpieniem do rozgrywek.


Z uwagi na fakt, że do rozegrania był tylko jeden z trzech zaplanowanych meczy kierownicy drużyn podjęli decyzję, że drużyny zagrają pełen mecz tj. do trzech wygranych setów (w przypadku trzech lub czterech drużyn w grupie zwycięstwo odnosi się już po wygraniu dwóch setów).
Pomimo, że spotkanie decydowało „tylko” o grupie, do której trafi drużyna w następnym etapie rozgrywek mecz był emocjonujący i momentami bardzo zacięty.
W skład pierwszej szóstki naszej drużyny wchodzili: Arkadiusz Szuper, Marek Stećko, Łukasz Skotarczyk, Waldemar Ogrodnik, Artur Sawczyszyn i Andrzej Kauch. Gracze rezerwowi, którzy często gościli na parkiecie to strażacy: Krzysztof Berger i Mateusz Kozłowski.


Po gwizdu sędziego oznajmiającym rozpoczęcie pierwszego seta na prowadzenie wyszli strażacy z Polkowic, którzy szybko zdobyli przewagę i utrzymywali ją przez kilka pierwszych piłek. Podrażniło to tylko drużynę przyjezdną, która w krótkim odstępstwie czasu doprowadziła do wyrównania, wyszła na prowadzenie i odskoczyła na 8 punktów doprowadzając do stanu 9-17. Wydawało się, że set mamy już wygrany. Dokonaliśmy podwójnej zmiany: Za Marka Stećkę wszedł na boisko Krzysztof Berger, a chwilę później boisko opuścił Andrzej Kauch, którego zastąpił Mateusz Kozłowski. O tym, że w żadnym momencie meczu nie wolno pozwolić drużynie przeciwnej złapać wiatr w żagle przekonaliśmy się już w pierwszym secie. Najpierw strażacy z KP PSP w Polkowicach doprowadzili do wyrównania a chwilę później wygrali seta na przewagi 26-24. Na nic zdało się zażądanie czasu przez kapitana naszej drużyny ani zmiany powrotne zawodników.


Drugi set nie był już tak emocjonujący jak pierwszy, gdyż od początku do końca strażacy z Góry dyktowali warunki gry na parkiecie. Szybko objęliśmy prowadzenie dzięki skutecznym zagrywkom wykonywanym przez Marka Stećkę, systematycznie powiększaliśmy przewagę i nie oddaliśmy prowadzenia aż do końca seta.
Trzecia odsłona meczu była bardzo wyrównana i często na tablicy wyników gościł remis. Pewnie wykonane ostatnie zagrania naszych strażaków dały nam zwycięstwo w trzecim secie i objęcie prowadzenia w meczu 2:1.
Kolejny, czwarty set meczu, okazał się być ostatnim. Pewnie zwyciężyliśmy w czwartej odsłonie spotkania, co dało nam zwycięstwo w meczu i zajęcie I miejsce w turnieju. Drużyna z KP PSP w Polkowicach zajęła drugie, również premiowane awansem do dalszego etapu rozgrywek miejsce.
Na szczególną uwagę zasługuje występ naszego Komendanta Powiatowego bryg. Arkadiusza Szupera, który nie tylko rozegrał całe spotkanie, ale spędził na parkiecie najwięcej minut, przez co czynnie propagował poprawianie sprawności fizycznej strażaków poprzez uczestnictwo w grach zespołowych.


Pomimo, że mecz był momentami zacięty to toczony był w bardzo przyjaznej atmosferze. Po krótkim podsumowaniu zawodów, odebraniu statuetek, dyplomów i smacznym posiłku strażacy, którzy w piątek pełnili służę wrócili do swoich komend.


Kolejny etap rozgrywek o Puchar Komendanta Wojewódzkiego w piłkę siatkową – turniej ćwierćfinałowy zostanie rozegrany najprawdopodobniej pod koniec lutego br.

 

 

Skład drużyny KP PSP Góra

1. Burdziłowski Sebastian
2. Kauch Andrzej
3. Kozłowski Mateusz
4. Ogrodnik Waldemar
5. Sawczyszyn Artur
6. Skotarczyk Łukasz
7. Stećko Marek
8. Szuper Arkadiusz

 

 

 

 

 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010