SŁUŻBA, PRACA

BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

 

KPPSP w Górze: Ćwiczenia

Pożar kościoła w Wąsoszu

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze pk. „KATEDRA 2017”

W dniu 26 października br. o godz. 12:07 do SK KP PSP w Górze wpłynęło zgłoszenie pożaru „białego” kościoła w Wąsoszu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia (Kościół Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu) pierwszych sił i środków okazało się, że na szczęście są to tylko ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze p.k. "KATEDRA 2017".

 

W ćwiczeniach udział brały zastępy ratownicze z JRG w Rawiczu, JRG w Górze, 7 zastępów OSP z terenu powiatu górowskiego oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego, a także pracownicy Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego Wąsosza.

Ćwiczenia dotyczyły organizacji akcji ratowniczo-gaśniczej na ww. obiekcie sakralnym i miały na celu sprawdzenie możliwości straży pożarnych w zakresie usuwania tego typu zagrożeń. Dodatkowym elementem manewrów było zorganizowanie zaopatrzenia wodnego z odległej o ok. 400 metrów rzeki Orla. Oceny ćwiczeń dokonywali funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Głogowie.

Ćwiczenia poprzedzono szkoleniem dot. taktyki działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożarów obiektów sakralnych, zorganizowanym w dniu 25 listopada br. w sali konferencyjnej KP PSP w Górze.


 

 

STATYSTYKA ZDARZEŃ

Stan: 30 kwietnia 2019 r.
  Pożary   111 
  Miejscowe zagrożenia    61 
  Alarmy fałszywe    7 
  Suma     179 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010