BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

Służba Cywilna

 KP PSP w Górze - Służba Cywilna

 

KPPSP w Górze: Sport

Time To Row Góra, 7 maja 2016 r.

Time To Row Góra

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wioślarstwie halowym za nami. W hali sportowej „Arkadia” spotkały się funkcjonariuszki i funkcjonariusze, którzy postanowili rywalizować ze sobą na królewskim dystansie 2000m na ergometrach wioślarskich. Organizatorami zawodów byli: Stowarzyszenie „Chwytaj Sportowe Marzenia”, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze oraz Klub Wioślarski AZS Wratislavia Wrocław. Patronat nad zawodami objęli: Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Wicemistrz Świata z Bostonu Marcos Cesar Morales i zawodniczka klubu Lotto Bydgostia, reprezentantka Polski na Igrzyska w Rio 2016 Monika Ciaciuch.

Partnerami zawodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Górze, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu, Miasto i Gmina Góra oraz THE WORLD GAMES 2017. Wśród zaproszonych gości obecni na zawodach byli Starosta Górowski Piotr Wołowicz, Komendant Powiatowy PSP w Górze st. bryg. Arkadiusz Szuper, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu mł. bryg. Krzysztof Panocha, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Górze  podkom. Krzysztof Cichla, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UMiG w Górze Izabela Baranowska oraz Dyrektor POSiR Tomasz Krysiak.

Po oficjalnym otwarciu, którego dokonała Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz wraz z Prezesem Stowarzyszenia Michałem Uściło zawodnicy mieli okazję wysłuchać przekazu naszej olimpijki, która życzyła powodzenia zawodnikom oraz zapewniła, że gdy tylko nie będzie sama na kadrze narodowej wystartuje w kolejnych edycjach „Time To Row”.

 

Głównymi celami organizacji Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w wioślarstwie halowym były m.in. wyłonienie wśród mundurowych najlepszych zawodniczek i zawodników wioślarstwa halowego na dystansie 2000 m, promocja wioślarstwa halowego jako formy rywalizacji w duchu fair play, integracja służb mundurowych z całego kraju oraz promocja miasta i gminy Góra, jak i całego powiatu górowskiego.

Rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach: KL – kobiety do 61,5 kg (waga lekka), KA – kobiety powyżej 61,5 kg (OPEN), ML – mężczyźni do 75 kg (waga lekka), MA – mężczyźni powyżej 75 kg (OPEN) oraz klasyfikacji drużynowej. Hala zawodów została podzielona na cztery strefy – zawodów, rozgrzewki, kibica i relaksu. Mistrzostwa rozegrane zostały na czterech ergometrach wioślarskich, nad którymi czuwał zespół sędziowski oraz sędzia główny zawodów były zawodnik wioślarstwa Wojciech Szymerowski. Kolejnych siedem ergometrów służyło zawodnikom do rozgrzewki przed startami. Zawodnicy mieli do "przepłynięcia" dystans 2000 m, który pokonywali w poszczególnych rundach startowych, zgodnych z podanymi czasami w zgłoszeniu internetowym. Klasyfikacja drużynowa składała się z czasów najlepszych zawodników i zawodniczek z danych kategorii. Wymogiem stworzenia drużyny było posiadanie co najmniej dwóch zawodników różnych kategorii. Po bardzo emocjonującej rywalizacji, w której zawodnicy i zawodniczki zostawili wiele sił i serca, wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii:


Kategoria OPEN Kobiet:
1. Joanna Jarząb (KPP Góra) - 8.45.2
2. Ewa Lickiewicz (KP PSP Góra) - 9.05.5
3. Justyna Pieprz (OSP Luboszyce) - 9.08.2


Kategoria lekka mężczyzn:
1. Łukasz Zub (KP PSP Ełk) - 6.27.2
2. Tomasz Jasiński (KM PSP Kalisz) - 7.20.0
3. Łukasz Gołębiowski (KM PSP Kalisz) - 7.31.6

 

Kategoria OPEN mężczyzn:
1. Paweł Korgol (KM PSP Grudziądz) - 6.27.8
2. Michał Uściło (KW PSP Wrocław) – 6.35.9 (ex aequo)
2. Maciej Kucharski (KM PSP Kalisz) – 6.35.9 (ex aequo)


Klasyfikacja drużynowa:
1. KPP Policji w Górze - 32.27.7
2. OSP Luboszyce - 33.53.5
3. KM PSP w Kaliszu - 33.55.9

 

Wręczenia pucharów, medali i nagród rzeczowych dokonali Komendant Powiatowy PSP w Górze st. bryg. Arkadiusz Szuper, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu mł. bryg. Krzysztof Panocha oraz Dyrektor POSiR Tomasz Krysiak. Po uroczystym zakończeniu „Time To Row” zawodnicy udali się do strefy relaksu, gdzie czekały na nich regeneracyjne ciepłe posiłki oraz napoje izotoniczne.Wyniki reprezentantów KW PSP Wrocław:

sekc. Michał Uściło – 6.35.9 (2 miejsce mężczyźni kat. OPEN)

mł. ogn. Andrzej Kauch – 6.54.4 (6 miejsce mężczyźni kat. OPEN)

mł. asp. Tomasz Błaszczyk – 6.58.5 (8 miejsce mężczyźni kat. OPEN)

mł. ogn. Slawomir Wójcik - 07:59.1 (9 miejsce mężczyźni kat. lekkiej)

 

 

 

 

STATYSTYKA ZDARZEŃ

Stan: 22 sierpnia 2019 r.
  Pożary   188 
  Miejscowe zagrożenia    159 
  Alarmy fałszywe    23 
  Suma     370 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010