BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

Służba Cywilna

 KP PSP w Górze - Służba Cywilna

 

KPPSP w Górze: Sport

Światowe Igrzyska Służb Mundurowych 2015

Światowe Igrzyska Służb Mundurowych 2015

TEGO JESZCZE W GÓRZE NIE BYŁO:


3 medale Mistrzostw Świata Służb


Mundurowych WPFG Fairfax 2015


Virginia, USA


Michał Uściło


Strażak KP PSP w Górze

 

W dniach 26.06-5.07 br. w miejscowości Fairfax pod Waszyngtonem odbywały się Igrzyska służb mundurowych formacji z całego świata. Co dwa lata w jedno miejsce zjeżdża 12 tys. funkcjonariuszy z ponad 60 krajów by rywalizować w 70 konkurencjach sportowych rozgrywanych tym razem na obiektach sportowych stanu Virginia w Stanach Zjednoczonych.

 

Jednym z reprezentantów Polskich Służb Mundurowych był st. str. Michał Uściło, który startował w rywalizacji wioślarzy halowych. Dnia 3 lipca mierzył się indywidualnie z innymi wioślarzami kat. lekkiej na dystansie 2000m. W swojej koronnej konkurencji, okazał się najlepszy i wywalczył tytuł Mistrza Świata Służb Mundurowych w wioślarstwie halowym kat. lekkiej mężczyzn (OPEN). Następnego dnia, z powodu zmian harmonogramu imprezy w jednym dniu nałożyła się rywalizacja w dwójkach podwójnych oraz dwójek mieszanych. Jako pierwsze startowały dwójki męskie, w których Michał Uściło startował z reprezentantem Australijskiej Straży Pożarnej Robertem Foote. Ich dwójka była jedną z dwóch w całej stawce, która miała w swoim składzie zawodnika wagi lekkiej (Michał Uściło). Pomimo tego udało się im wyszarpać medal rywalom i zakończyć rywalizację na 3 miejscu, 0,5s przed następną reprezentacją. Po upływie 2 godzin, przyszedł czas na rywalizację w dwójkach mieszanych, w których nasz strażak wiosłował z reprezentantką Rumunii Stefanią Gabielą Stanculescu. Bardzo ważna okazała się umiejętność regeneracji, gdyż wielu zawodników startowało też w poprzedniej rywalizacji. Wywalczyli razem brązowy medal i dali się wyprzedzić jedynie reprezentacji Litwy, którzy w swoim składzie mieli zawodnika kadry Olimpijskiej na Rio, oraz dwójce mieszanej z Australii, która zdobywa razem medale na tej imprezie od 6 lat.

 

Występ w mistrzostwach nie był debiutem st. str. Michał Uściło na imprezie tej rangi. Dwa lata temu startował na WPFG w Belfaście, gdzie wywalczył  brązowy medal w rywalizacji indywidualnej wioślarzy halowych kat. lekkiej. Osoby zainteresowane przebiegiem mistrzostw i samego startu st. str. Michała Uściło odsyłamy na stronę Stowarzyszenia Chwytaj Sportowe Marzenia, która wspierała wyjazd naszego strażaka na Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w USA: www.chwytajmarzenia.pl

 


 

 

 

 

 

STATYSTYKA ZDARZEŃ

Stan: 22 sierpnia 2019 r.
  Pożary   188 
  Miejscowe zagrożenia    159 
  Alarmy fałszywe    23 
  Suma     370 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010