BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

Służba Cywilna

 KP PSP w Górze - Służba Cywilna

 

KPPSP w Górze: Sport

Piłka siatkowa strażaków PSP - turniej eliminacyjny grupy "D"

piłka siatkowa KP PSP w Górze 2015

 

W piątek 30 stycznia 2015 r. w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Górze – Hali Arkadia strażacy tutejszej komendy rywalizowali w zmaganiach w piłkę siatkową z drużynami złożonymi ze strażaków KP PSP w Dzierżoniowie i KP PSP w Polkowicach w ramach turnieju eliminacyjnego o Mistrzostwo PSP Województwa Dolnośląskiego.

 

Punktualnie o godzinie 10:00 Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Górze st. kpt. Lucjan Sibilak rozpoczął zawody. Na odprawie kierowników drużyn oraz w obecności głównego sędziego zawodów mgra Wojciecha Janickiego dokonano losowania kolejności rozgrywanych meczy, które trwały do dwóch wygranych setów.

 

Jako pierwsi na parkiet wyszli strażacy z KP PSP w Dzierżoniowie i KP PSP w Polkowicach. Pierwszy set nieznacznie wygrała drużyna z Polkowic. W dwóch kolejnych odsłonach meczu lepiej spisywali się koledzy z Dzierżoniowa, którzy zwyciężyli w tym pojedynku 2:1.

 

Po krótkiej przerwie do zmagań przystąpili gospodarze turnieju – strażacy z KP PSP w Górze, którzy podejmowali strażaków z KP PSP w Dzierżoniowie. Pierwsza odsłona meczu była bardzo wyrównana, ale to goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i cieszyli się z wygranego seta. W drugim secie strażacy KP PSP w Dzierżoniowie osiągnęli kilkupunktową przewagę, którą „dowieźli” do końca i pewnie wgrali pojedynek z gospodarzami w stosunku 2:0 w setach. Strażacy KP PSP w Dzierżoniowie wygrali swoje dwa mecze i zajęli I miejsce w turnieju eliminacyjnym grupy „D” o Mistrzostwo PSP Województwa Dolnośląskiego.

 

Ostatni mecz turnieju rozegrały drużyny z Góry i Polkowic. Wygrana w tym meczu dawała awans z drugiego miejsca w turnieju do dalszej części rozgrywek tj. turnieju ćwierćfinałowego o Mistrzostwo PSP Województwa Dolnośląskiego w Piłce Siatkowej. Widać było, że obie drużyny są mocno zmotywowane i mecz będzie niezwykle ekscytujący. Pierwszy, bardzo zacięty set wygrali strażacy z KP PSP w Górze, którzy w końcówce odrobili kilkupunktową stratę i wygrali seta. W końcówce drugiego seta strażacy z Góry osiągnęli lekką przewagę, która pozwoliła wygrać seta i cieszyć się z awansu do dalszej części rozgrywek.

 

Kolejny etap rozgrywek o Puchar Komendanta Wojewódzkiego w Piłkę Siatkową – turniej ćwierćfinałowy zostanie rozegrany najprawdopodobniej pod koniec lutego br.

 

 

 

Wyniki poszczególnych spotkań

1. KP PSP w Dzierżoniowie - KP PSP w Polkowicach 2:1
2. KP PSP w Dzierżoniowie - KP PSP w Górze 2:0
3. KP PSP w Górze - KP PSP w Polkowicach 2:0

 

 

Końcowa tabela zawodów

1. KP PSP w Dzierżoniowie
2. KP PSP w Górze
3. KP PSP w Polkowicach

 

 

Skład drużyny KP PSP w Górze

1. Kauch Andrzej
2. Liśkiewicz Maciej
3. Marek Marcin
4. Sawczyszyn Artur
5. Sibilak Lucjan
6. Skarłubowicz Wojciech
7. Stećko Kamil
8. Stećko Marek
9. Uściło Michał

 

 

 

 

STATYSTYKA ZDARZEŃ

Stan: 22 sierpnia 2019 r.
  Pożary   188 
  Miejscowe zagrożenia    159 
  Alarmy fałszywe    23 
  Suma     370 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010