BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

Służba Cywilna

 KP PSP w Górze - Służba Cywilna

 

KPPSP w Górze: Ćwiczenia

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze na terenie P.P.Z. w Niechlowie

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze na terenie P.P.Z. w Niechlowie

W dniach 24, 25 i 26 kwietnia br. zostały zorganizowane i przeprowadzone ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze na terenie Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego w Niechlowie zajmującego się produkcją: skrobi ziemniaczanej, modyfikatów skrobiowo spożywczo żelujących, modyfikatów skrobiowych do celów technicznych. W ćwiczeniach udział wzięły zastępy z JRG KP PSP w Górze oraz jednostki OSP z terenu gminy Niechlów.

Dla każdej zmiany służbowej został przygotowany inny scenariusz, który przewidywał pożar jednego z budynków zlokalizowanych na terenie zakładu. Zadaniem ćwiczących była m.in. ewakuacja pracowników, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy pracownikom, którzy doznali obrażeń podczas podjęcia próby ugaszenia pożaru oraz ulegli podtruciu toksycznym dymem, zlokalizowanie i ugaszenie „pożaru”, a także oddymienie pomieszczeń.

Po zakończeniu manewrów, zostały z zastępami omówione dostrzeżone błędy z zakresu taktyki ratowniczo-gaśniczej oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Przy okazji ćwiczeń przeprowadzone zostały także czynności kontrolno-rozpoznawcze z zakresu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych w zakładzie.

 

 

 

 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010