BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

 

Halowa piłka nożna: awans do półfinału - 21 października 2011 r.

Po raz pierwszy w historii rozgrywek o Mistrzostwo Województwa Dolnośląskiego w Halową Piłkę Nożną dla strażaków PSP reprezentanci Komendy Powiatowej PSP w Górze awansowali do półfinałów. W ubiegły piątek tj. 21 października br. górowscy strażacy wyjechali do Strzelina na turniej ćwierćfinałowy, gdzie spotkali się z drużynami KP PSP Lubin, KP PSP Milicz oraz z gospodarzami – KP PSP Strzelin. Reprezentacje KP PSP Lubin i Milicz byli zwycięzcami swoich grup, natomiast KP PSP Góra oraz KP PSP Strzelin zajęli drugie, również premiowane awansem do dalszej części rozgrywek miejsca, w I fazie eliminacyjnej.

Tradycyjnie pierwszym etapem turnieju było losowanie kolejności rozgrywanych spotkań. Górowscy strażacy pierwszy mecz rozegrali z gospodarzami turnieju – KP PSP Strzelin. Pierwsze prowadzenie reprezentacji KP PSP w Górze zapewnił Andrzej Kauch, który rozegrał dwójkową akcję z Piotrem Bursztyńskim. Chwilę przed końcem pierwszej, dziesięciominutowej połowy meczu na 2:0 podwyższył strzelec pierwszej bramki – Andrzej Kauch. Po przerwie do głosu doszli gospodarze turnieju, którzy w krótkim czasie zaaplikowali nam dwie bramki doprowadzając do remisu. Po kilku minutach wyrównanej walki na parkiecie indywidualną akcją popisał się Krzysztof Berger dając prowadzenie górowianom 3:2. Napór, dążących do wyrównania piłkarzy-strażaków ze Strzelina, nie trwał długo, gdyż skutecznie uspokoiło ich kolejne trafienie Bergera. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 4:2.

 

Następny mecz został rozegrany pomiędzy reprezentacjami komend Milicza i Lubina. Pojedynek zakończył się wygraną KP PSP Milicz w stosunku 5:3.

 

W trzecim meczu zmierzyły się Góra i Milicz, który, przez doświadczonych graczy wszystkich drużyn, typowany był do wygrania turnieju. Kluczem mającym pozwolić nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikiem a nawet postarać się o zwycięstwo miała być solidna obrona. I to właśnie twarda defensywa oraz indywidualne „krycie” pozwoliły nam odnieść zwycięstwo. Pomimo, że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem w drugiej połowie górowianie zdobyli trzy bramki. Pierwszą, gdy graliśmy w przewadze jednego zawodnika, zdobył Krzysztof Berger. Kilka minut później w zamieszaniu podbramkowym bramkarz drużyny przeciwnej wbił piłkę do swojej siatki, co uspokoiło napiętą atmosferę na boisku. Kolejne trafienie dołożył Wojciech Skarłubowicz i mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla KP PSP w Górze. Bardzo dobry występ w tym meczu zaliczył górowski bramkarz – Jarosław Smugowski.

 

Czwarty mecz turnieju rozegrany został pomiędzy Strzelinem i Lubinem. Gospodarze rozgromili Lubin 6:1. W ten sposób, przed ostatnią kolejką spotkań, zrównali się punktami z Miliczem. Na czele tabeli znajdowała się KP PSP z Góry, która była już pewna awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

 

Rozluźnienie szyków obronnych, świadomych awansu górowian, wykorzystała reprezentacja KP PSP z Lubina. W krótkim czasie, po indywidualnych błędach naszych zawodników, wyszła na prowadzenie 2:0. Kontaktową bramkę zdobył Piotr Bursztyński, ale radość nie trwała długo, gdyż już 2 minuty później było już 3:1. Strażakom z Lubina „pomagały” słupki i poprzeczki, których było co najmniej pięć. Jednak, gdy uregulowaliśmy celowniki w przeciągu kilku minut odrobiliśmy dwubramkową stratę, a chwilę później wyszliśmy na prowadzenie po bramkach: jednej Andrzeja Kaucha i dwóch Krzysztofa Bergera. Pomimo, iż strażacy z Lubina grali o przysłowiową „pietruszkę” nie mając szans na awans, walczyli do końca i w ostatnich chwilach pojedynku zdobyli bramkę wyrównującą ustalając wynik na 4:4.

 

W ostatnim meczu turnieju spotkały się drużyny z Milicza i Strzelina, które miały w dorobku po 3 punkty. Zwycięzca pojedynku miał zagwarantowane drugie miejsce i awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w Halową Piłkę Nożną dla strażaków PSP. Pojedynek zakończył się pewnym zwycięstwem strażaków z Milicza, którzy nie pozostawili złudzeń gospodarzom gromiąc ich 5:0.

 

Wyniki poszczególnych spotkań

1. KP PSP Góra - KP PSP Strzelin 4:2
2. KP PSP Milicz - KP PSP Lubin 5:3
3. KP PSP Góra - KP PSP Milicz 3:0
4. KP PSP Strzelin - KP PSP Lubin 6:1
5. KP PSP Góra - KP PSP Lubin 4:4
6. KP PSP Milicz - KP PSP Strzelin 5:0

 

Końcowa tabela zawodów

1. KP PSP Góra
2. KP PSP Milicz
3. KP PSP Strzelin
4. KP PSP Lubin

 

Skład drużyny KP PSP Góra

1. Andrzejewski Łukasz
2. Berger Krzysztof
3. Bursztyński Piotr
4. Dudziński Rafał
5. Haręzga Robert
6. Kauch Andrzej
7. Ogrodnik Waldemar
8. Skarłubowicz Wojciech
9. Smugowski Jarosław

 

 

 

STATYSTYKA ZDARZEŃ

Stan: 30 maja 2019 r.
  Pożary   137 
  Miejscowe zagrożenia    83 
  Alarmy fałszywe    12 
  Suma     232 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010