BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

 

KPPSP w Górze: Ćwiczenia

Ćwiczenia taktyczno-bojowe w Kościele pw. św. M. Archanioła w Chróścinie

Ćwiczenia taktyczno-bojowe w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Chróścinie

W dniach 16, 18 i 20 marca 2015 r. na obiekcie kościoła pw. św. Michała Archanioła w Chróścinie przeprowadzono ćwiczenia taktyczno-bojowe zastępów PSP i OSP.

 

W ćwiczeniach uczestniczyły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Górze, zastępy z OSP Stara Góra, OSP Chróścina, OSP Osetno, OSP Czernina i OSP Wierzowice Małe.

 

W pierwszym dniu scenariusz ćwiczeń zakładał pożar w zakrystii kościoła spowodowany zwarciem instalacji elektrycznej. W kolejnym dniu ćwiczeń w wyniku prowadzonych prac dekarskich pożar powstał na poddaszu kościoła.  Scenariusz trzeciego dnia ćwiczeń zakładał pożar zabytkowych organów znajdujących się na chórze kościelnym. Dodatkowym utrudnieniem było założenie, iż w każdym ze zdarzeń obrażeń doznały osoby przebywające w kościele.

 

Zadaniem ćwiczących była m.in. ewakuacja osób i mienia, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom, które doznały obrażeń podczas podjęcia próby gaszenia pożaru  oraz ulegli podtruciu toksycznym dymem, z jednoczesnym zlokalizowaniem i ugaszeniem ognia, a następnie oddymieniem pomieszczeń.

 

 

 

 

STATYSTYKA ZDARZEŃ

Stan: 23 lipca 2018 r.
  Pożary   148 
  Miejscowe zagrożenia    146 
  Alarmy fałszywe    10 
  Suma     304 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010